Tagasi

Viimsi Artium

Arhitekt Arhitektuur - arhitektuuribüroo KAVAKAVA, Projekteerijad Siiri Vallner ja Indrek Peil
Klient Koveti AS

Kultuuri- ja hariduskeskus Viimsi Artium on unikaalne koht, kus kultuur, haridus ja tehnoloogia saavad harmooniliselt kokku. See kaasaegne ja interdistsiplinaarne kultuurikeskus on tuntud oma mitmekesise programmivaliku poolest, mis hõlmab etenduskunste, klassikalist, jazz-, pop- ja rokkmuusikat, kunsti, filmi, teadust ja haridust. Siin sulanduvad erinevad kunstivormid ja rahvusvahelised, riiklikud ning kogukondlikud mõõtmed, moodustades ainulaadse keskkonna nii kohalikele elanikele kui ka külastajatele.

Viimsi Artiumi üks eredamaid innovatsioone on valgusautomaatika süsteem, mille Halored OÜ insenerid ette valmistasid. See süsteem on tõeline läbimurre, kuna see on loodud, võttes arvesse varasemaid kogemusi ja õppetunde sarnaste objektide juures. Valgusautomaatika Traxon e:cue SYMPHOLIGHT juhib tuhatkonda valgustit ja sadu DALI 2 sisendseadmeid, tagades optimaalse ja kasutaja sõbraliku valgustuse iga kord ja kõikjal keskuses.

 

Kuna keskuses on palju loomulikku valgust, reguleerib süsteem märkamatult Inventronics’i multiandurite abil valgustust vastavalt loomuliku valguse tihedusele. See nutikas lahendus mitte ainult ei taga alati õige valgustustaseme, vaid säästab ka elektrienergiat, muutes keskuse keskkonnasõbralikumaks. See on eriti oluline kooliõpilaste ja õpetajate jaoks, kuna see loob parimad tingimused õppimiseks ja õpetamiseks.

Viimsi Artiumi valgusautomaatika süsteem on näide sellest, kuidas kaasaegsed tehnoloogilised lahendused võivad parandada kultuurikeskuse funktsionaalsust ja samal ajal edendada jätkusuutlikku kasutamist. See sümboliseerib keskuse püüet ühendada kunst, haridus ja tehnoloogia ning pakkuda külastajatele unustamatuid kogemusi ning samal ajal hoolitseda keskkonna eest

Hoone maht – 50 000 m3
Üldpind – 6742 m2
Ruumide arv – 150

Halored | See the world in a new light

Avasta maailma uues valguses

Ühine meiega ja loome koos helendavat tulevikuruumi!

© 2023 z669z669 | +372 656 1 646 | Halored OÜ, Härgmäe 21-1, Tallinn