Tagasi

Lippulaiva

Arhitekt Arhitektuur - ARCO Architecture Company
Klient Citycon OY

Linnakeskus Lippulaiva, mis kuulub Citycon OY-le, avati 2022. aastal Suur-Espoonlahti piirkonnas. Kaubanduskeskus on kiiresti kasvavas piirkonnas muutunud kohalike teenuste keskuseks, kus on peaaegu 100 erinevat poodi, kohvikut, restorani ja nii era- kui ka avalikke teenuseid. Lippulaiva on tuntud oma tugeva toidu- ja igapäevaste ostude teeninduspakkumise poolest ning selles on üks suurimaid toidupoodide kontsentratsioone Helsingi metropolipiirkonnas.

Lippulaiva edu saladuseks on mitte ainult suurepärane kaubavalik ja teenused, vaid ka valgustuslahendus, mis loob meeldiva ja funktsionaalse keskkonna, kus ostjatel on mugav ostelda ja aega veeta. Halored OÜ ülesandeks oli viia ellu ostukeskuse visioon ning teha koostööd arhitektide ja sisearhitektidega, et tagada tehnilise oskusteabe ja kogemuste abil täiuslik valguskeskkond.

Haloredi töö algas valgusarvutuste ja valgustite valiku etapiga. Pühendusime erilistele insenertehnilistele väljakutsetele, eriti kuluefektiivse valgusautomaatika loomisele. Kogu projekteerimine teostati BIM süsteemis, mis tagas tõhusa koostöö ja protsessi sujuvuse.

Lõpptulemusena tarnis ja paigaldas Halored üle 8000 DALI valgusti tuntud tootjatelt – 3F Filippi, Molto Luce, Targetti, iGuzzini ja Osram. Teistes keskustest eristab Lippulaiva 150 erilist valgustit nimega Dome. Valgustid  oma ülisuurte mõõtmete ja OSRAMi innovaatilise muutuva valgustemperatuuriga dünaamilise valgustussüsteemiga annavad majale erilise atmosfääri.

Üks suurimaid töid oli Traxon e:cue SYMPHOLIGHT valgusjuhtsüsteemi paigaldamine ja seadistamine. Süsteem haldab sadu andureid ja tuhandeid valgusteid, mis töötavad DALI 2 protokollil. Valgusautomaatika reguleerib valgustite valgusvoogu märkamatult vastavalt erinevatele parameetritele, sealhulgas liikumine, kohalolek, loomulik valgus tugevus, kellaaeg ja elektri hind. Lisaks võimaldab see automaatset halduspersonali teavitust riketest, energiatarbe analüüsi valgustusgruppide kaupa ning liikumisandurite andmete analüüsi, pakkudes seeläbi  laialdasi võimalusi keskuse töö optimeerimiseks veelgi paremini.

Lippulaiva ostukeskuse valgustuslahendus on suurepärane näide sellest, kuidas kvaliteetne valgustus mõjutab ostukogemust ja toimimist ning kuidas Haloredi ekspertide meisterlikkus viis selle keskuse täiusliku valguse poole.

Halored | See the world in a new light

Avasta maailma uues valguses

Ühine meiega ja loome koos helendavat tulevikuruumi!

© 2023 f669f669 | +372 656 1 646 | Halored OÜ, Härgmäe 21-1, Tallinn